Likvidace dřevokazných hub a plísní

V ideálním případě by mělo být dřevo ošetřeno ještě před jeho zabudováním do stavby. Také pokud plánujete zateplení půdy, střechy či půdní vestavby, je nutné krov ošetřit ještě před tímto krokem. Uzavřením půdy se totiž zvyšuje riziko zvýšení vlhkosti a následně výskytu dřevokazných hub či plísní.

Zateplením půdy se může vlhkost dřeva zvýšit na hodnoty cca 25%. Dřevokazným houbám postačuje k jejich množení vlhkost kolem 20%. Zvýšení vlhkosti mohou také zapříčinit i různé vady střechy, vlhké zdivo, poruchy vodovodu či topení a jiné.

Dřevokazné houby se zpočátku vyskytují na povrchu dřeva a až následně jim prorůstají. Čím vyšší vlhkost, tím rychleji dochází k rozkladu dřeva.


Pro ochranu krovu lze použít tlakový nástřik nebo hloubková tlaková injektáž:

Tlakový nástřik

Jedná se o nástřik speciálního roztoku za vysokého tlaku, díky kterému se přípravek dostane nejen na ošetřovaný povrch, ale do všech prohlubin, prasklin, otvorů atd. Tlakový nástřik profesionálním zařízením je mnohem účinnější, než běžný rozprašovač či nátěr. Životnost nanášeného přípravku je stejná se životností stavby.

Doporučujeme provést před zateplováním půdních prostor - střechy.

Tlaková injektáž

Tlaková injektáž je velmi účinná metoda, jelikož se dřevo napouští zevnitř. Jednotlivé trámy se z části navrtávají a pomocí vysokého tlaku se do dřeva aplikuje chemický přípravek, který krov chrání po celou životnost stavby.

Doporučujeme aplikovat společně s tlakovým nástřikem, který chrání krov před dalším napadením.

Neváhejte nás kontaktovat - ochranakrovu@email.cz