Likvidace dřevokazného hmyzu

Dřevokazný hmyz jsou živočichové, které se v některých částech svého vývoje živí dřevem. Tento hmyz klade vajíčka na povrch dřeva a následné larvy poté dřevo vyhlodávají zevnitř. Dřevokazný hmyz napadá (vlhkost dřeva >10%) střešní krovy, stavební konstrukce, dřevěné podlahy i nábytek.

V tomto ohledu je velmi důležitá prevence. Je důležité ošetřit krov co nejdříve, aby nedošlo k jeho napadení. V tomto ohledu jsou náklady na ošetření krovu zanedbatelné ve srovnání s následnými opravy či dokonce výměnou krovu.


Pro ochranu krovu lze použít tlakový nástřik nebo hloubková tlaková injektáž:

Tlakový nástřik

Jedná se o nástřik speciálního roztoku za vysokého tlaku, díky kterému se přípravek dostane nejen na ošetřovaný povrch, ale do všech prohlubin, prasklin, otvorů atd. Tlakový nástřik profesionálním zařízením je mnohem účinnější, než běžný rozprašovač či nátěr. Životnost nanášeného přípravku je stejná se životností stavby.

Doporučujeme provést před zateplováním půdních prostor - střechy.

Tlaková injektáž

Tlaková injektáž je velmi účinná metoda, jelikož se dřevo napouští zevnitř. Jednotlivé trámy se z části navrtávají a pomocí vysokého tlaku se do dřeva aplikuje chemický přípravek, který krov chrání po celou životnost stavby.

Doporučujeme aplikovat společně s tlakovým nástřikem, který chrání krov před dalším napadením.

Neváhejte nás kontaktovat   -   ochranakrovu@email.cz